Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Plāno ieviest automātisku nodokļu maksātāju izvērtēšanu un iekļaušanu Padziļinātās sadarbības programmā
Izdrukāt

Plāno ieviest automātisku nodokļu maksātāju izvērtēšanu un iekļaušanu Padziļinātās sadarbības programmā

09.10.2018

27. septembrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Finanšu ministrijas sagatavots Padziļinātās sadarbības programmas darbības noteikumu projekts, kas paredz izveidot jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmu. Plānots, ka ar to tiks ieviests automātisks nodokļu maksātāju izvērtēšanas un programmā iekļaušanas process.

Noteikumu projekts noteiks kārtību, kādā nodokļu maksātāju iekļauj Padziļinātās sadarbības programmā, kritērijus programmas dalībnieka statusa iegūšanai, kārtību, kādā brīdina par neatbilstību programmas kritērijiem un kritērijus izslēgšanai no programmas. Plānots, ka noteikumi tiks piemēroti, sākot ar 2019. gada 1. janvāri.

Padziļinātās sadarbības programma sevi ir pierādījusi kā nozīmīgu instrumentu sadarbībai starp nodokļu maksātājiem un valsts iestādēm, pašlaik apvienojot tajā jau 75 nodokļu maksātājus. Ņemot vērā noteiktos programmas atlases kritērijus, līdz šim par tās dalībniekiem bija iespējams kļūt tikai lieliem uzņēmumiem.

Ministru kabinets 2018. gada 22. maijā apstiprināja konceptuālo ziņojumu par Padziļinātās sadarbības programmas darbību un tās attīstības modeli, kas paredz jaunu pieeju programmas attīstībai, piesaistot plašāku komersantu loku, tai skaitā vidējos un mazos nodokļu maksātājus. Tāpat ar jauno pieeju tiks vienkāršots un automatizēts programmas dalībnieka statusa piešķiršanas process, tādējādi veicinot godprātīgu komercdarbību.

Ar jauno Padziļinātās sadarbības programmas modeli tiek ieviesta nodokļu maksātāju grupēšana pēc to darbības darbības (piemēram, kavēto nodokļu pārskatu/ deklarāciju skaits, aktuālie parādi, nomaksāto nodokļu kopsumma, vidējie darba ņēmēju ienākumi un citi kritēriji) trijos līmeņos – Bronza, Sudrabs un Zelts. Programmas dalībnieku atlase notiks vienu reizi gadā programmā jaunus dalībniekus iekļaujot katru gadu no 1. janvāra pēc Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā esošās informācijas automātiskas atlases un izvērtēšanas.

Katra līmeņa dalībniekam būs piemērojami atvieglojumi un priekšrocības, ko piedāvās Valsts ieņēmumu dienests, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, Ekonomikas ministrija (tai skaitā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) un Izglītības un zinātnes ministrija. Tiek prognozēts, ka jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmas kritējiem varētu atbilst aptuveni 2500 nodokļu maksātāju.

Noteikumu projektu vēl skatīs valdība. Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Piektdiena
2019. g. 24. maijs
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602