Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Saeima pieņem grozījumus atlīdzības likumā
Izdrukāt

Saeima pieņem grozījumus atlīdzības likumā

28.09.2018

20.septembrī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka piemaksu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādēm par darbu nozīmīgos valsts pasākumos, vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

Ar grozījumiem noteikta piemaksa 100 procentu apmērā arī NMPD brigādēm, kas piedalās īpaši nozīmīgu valsts pasākumu nodrošināšanā.

Ņemot vērā NMPD kompetencē esošās funkcijas, ātrās palīdzības brigādes līdzīgi kā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes – policija un glābšanas dienests – tiek iesaistītas valstij nozīmīgu pasākumu nodrošināšanā, un līdz ar to ir būtiski, ka atlīdzības sistēma visiem iesaistītajiem dienestiem tiek veidota pēc vienotiem principiem, iepriekš par likumprojekta virzību atbildīgās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā uzsvēra NMPD pārstāvji.

Grozījumi likumā saistīti arī ar izmaiņām Valsts drošības iestāžu likumā, nosakot vienotu dienesta gaitas regulējumu Satversmes aizsardzības biroja, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta un Drošības policijas amatpersonām. Valsts drošības dienestā esošajām amatpersonām tiks nodrošinātas vienotas, dienesta specifikai un ar to saistītajiem ierobežojumiem un riska faktoriem atbilstošas sociālās garantijas. Tās tiks pielīdzinātas tām garantijām, kādas iepriekš paredzētas iekšlietu sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām.

Tāpat ar grozījumiem noteikti ģimenes atbalsta pasākumi Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, kuri kopā ar ģimeni atrodas ilgstošā mācību komandējumā. Atbalstu karavīru ģimenes varēs saņemt, ja karavīrs nosūtīts mācību komandējumā uz vecāko vai augstāko virsnieku militārās izglītības kursu, kura ilgums pārsniedz 10 mēnešus.

Karavīram izmaksās pabalstu par laulātā un bērnu uzturēšanos ārvalstī, kā arī kompensēs viņa ģimenes ceļa un pārcelšanās izdevumus uz dienesta vietu, veselības apdrošināšanas un apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem izdevumus un transportēšanas izdevumus ģimenes locekļu smagas slimības vai nāves gadījumā. Tāpat paredzēts kompensēt bērnu skolas un pirmsskolas izdevumus, kā arī ceļa izdevumus, ģimenei dodoties atvaļinājumā uz Latviju un atgriežoties atpakaļ dienesta vietā.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Piektdiena
2019. g. 24. maijs
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602