Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Ar 2018. gada 4.martu tiks veiktas izmaiņas EMDAS Manifestu un pagaidu uzglabāšanas funkcionalitātē un Eiropas Komisijas centrālajā Uzņēmēju reģistrācijas un identifikācijas sistēmā
Izdrukāt

Ar 2018. gada 4.martu tiks veiktas izmaiņas EMDAS Manifestu un pagaidu uzglabāšanas funkcionalitātē un Eiropas Komisijas centrālajā Uzņēmēju reģistrācijas un identifikācijas sistēmā

02.03.2018

VID Muitas pārvalde informē, ka 2018.gada 4.martā no plkst. 9.00 līdz plkst. 11.00 produkcijas vidē tiks uzstādīta Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) 4.1.versija ar izmaiņām un papildinājumiem Manifestu un pagaidu uzglabāšanas (MAN/PU) funkcionalitātē un datu apmaiņā ar Eiropas Komisijas centrālo Uzņēmēju reģistrācijas un identifikācijas sistēmu (EORI). Norādītajā laikā EMDAS nebūs pieejama.

Atgādinām, ka EMDAS nepieejamības laikā atkāpšanās režīmā izmantojamās veidlapas ir pieejamas VID mājaslapas sadaļā Muita / Elektroniskā muitas datu apstrādes sistēma (EMDAS) / Veidlapas.

EMDAS MAN/PU funkcionalitāte

Savienības Muitas kodeksa (SMK) 148.panta 5.punkts deleģē tiesības dalībvalstīm piemērot vienkāršotu pagaidu uzglabāšanā esošu preču pārvietošanu starp dažādām pagaidu uzglabāšanas vietām, ja šāda pārvietošana nepalielina krāpšanas risku.

Jauninātajā EMDAS MAN/PU funkcionalitātē atbilstoši SMK noteiktajam lietotājam tiks nodrošināta iespēja pārvietot pagaidu uzglabāšanā esošas preces starp dažādām pagaidu uzglabāšanas vietām Latvijas teritorijā, neizmantojot tranzīta procedūru.

Lai veiktu šādu pārvietošanu, ir nepieciešams saņemt atļauju pagaidu uzglabāšanas vietas darbībai ar pazīmi par pārvietošanu. Pieteikumi muitas atļaujām iesniedzami Eiropas Savienības centrālajā Muitas lēmumu sistēmā. Piekļuve Muitas lēmumu sistēmai, līdzīgi kā VID informācijas sistēmām, tiek nodrošināta ar VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas piedāvātajām autentificēšanas iespējām.

Papildus minētajam jauninājumam EMDAS MAN/PU funkcionalitātē ir iekļauts arī jauns risinājums – pagaidu uzglabāšanas deklarācijas (PUD) automātiska apstiprināšana, ja iepriekšējā procedūra ir tranzīts.

Risinājums ļauj optimizēt apstrādi PUD, kas seko pēc tranzīta procedūras, tādējādi samazinot laika patēriņu, kas nepieciešams iepriekšējās procedūras slēgšanai un pagaidu uzglabāšanas noformēšanai.

Automātiskais PUD apstiprināšanas process ir paredzēts, ja:

 • pagaidu uzglabāšanas vietā tiek pieteikta krava, kurai iepriekš noformēta tranzīta procedūra (iepriekšējais dokuments ir tranzīta deklarācija) un
 • tranzīta procedūra (attiecīgi noformētā tranzīta deklarācija) ir slēgta bez neatbilstībām.

Automatizēta PUD apstrāde EMDAS pēc tranzīta procedūras nodrošināta gan gadījumos, ja tranzīta deklarācija slēgta bez neatbilstībām un komersantam nav atzītā saņēmēja statuss, gan gadījumos, ja tranzīta deklarācija slēgta bez neatbilstībām un komersantam ir atzītā saņēmēja statuss. Abu gadījumu shematisks salīdzinājums aplūkojams šeit.

Abos gadījumos procesa pamatdarbības un secība nav mainījusies. Izmaiņas skar tikai procesa noslēguma posmu.

1. Gadījumā, ja komersantam nav atzītā saņēmēja statuss:

 • komersants nosūta uzraudzības muitas kontroles punktam (MKP) e-pastā informāciju par to, ka izkrautais un pagaidu uzglabāšanā novietotais daudzums atbilst sākotnēji PUD norādītajam (navkonstatētas neatbilstības);
 • MKP amatpersona noslēdz tranzīta deklarāciju bez neatbilstībām.
  - PUD apstiprinās automātiski.

2. Gadījumā, ja komersantam ir atzītā saņēmēja statuss:

 • komersants (atzītais saņēmējs) pēc kravas izkraušanas nav konstatējis neatbilstības, noslēdz EMDAS tranzīta deklarāciju bez neatbilstībām.
  - PUD apstiprinās automātiski.

Lai PUD tiktu atlasīta automātiskajai apstiprināšanai, tai ir jāatbilst šādiem kritērijiem:

 • PUD jābūt statusā “Pieņemts/ Gaida apstiprinājumu”;
 • Iepriekšējam dokumentam jābūt tranzīta deklarācijai, kas slēgta bez neatbilstībām (MRN jāeksistē EMDAS);
 • Tranzīta deklarācijā konkrētajai PUD jābūt norādītai kā secīgajai deklarācijai;

PUD atļaujas un galvojuma datiem jābūt derīgiem.

Ja netiek izpildīts kāds no kritērijiem automātiskā darba veikšanai, PUD netiek novirzīta automātiskajai apstiprināšanai un muitas amatpersonai tā ir jāapstiprina manuāli.

EORI2

Ar šī gada 4.martu atbilstoši Savienības Muitas kodeksā noteiktajam tiks ieviestas izmaiņas Eiropas Komisijas centrālajā Uzņēmēju reģistrācijas un identifikācijas sistēmā (EORI 2) un tās sasaistēs ar dalībvalstu EORI sistēmām, nodrošinot optimālāku datu aizpildīšanu un to pārskatāmību, atlasi un izmantošanu citās muitas informācijas sistēmās.

Izmaiņas attieksies uz jaunu obligāti aizpildāmo datu lauku aizpildīšanu un, attiecīgi, sistēmas informatīvo brīdinājumu parādīšanos par neaizpildītiem, bet obligātiem datu laukiem; jaunu sarakstu, kodu un kalendāra (derīguma termiņi) izmantošanu.

Lietotāju ērtībai papildus būs pieejamas jaunas datu meklēšanas un atlases iespējas, jaunu datu elementu un tiem pakārtotās funkcionālās pogas.

Informācija par būtiskākajām izmaiņām EORI sistēmā ir skatāma šeit.

Vēršam uzmanību, ka Eiropas Komisijas EORI sistēma  tiks atslēgta piektdien,  2018. gada 2. martā, plkst. 12.00 (CET), lai tiktu ieviestas minētās izmaiņas. Sistēmas atjaunotā versija atsāks darbību svētdien, 2018. gada 4. martā, plkst. 24.00 (CET).

Tas nozīmē to, ka laika posmā no 02.03.2018. plkst. 13.00 līdz 05.03.2018. plkst. 01.00 (tas ir, pēc Centrāleiropas laika no 02.03.2018. plkst. 12.00 (CET) līdz 04.03.2018 plkst. 24.00 (CET)) nebūs iespējams pārsūtīt informāciju par jauniem piešķirtajiem EORI numuriem uz Eiropas Komisijas centrālo sistēmu (izmantošanai citās dalībvalstīs), kā arī iegūt datus no šīs sistēmas.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Svētdiena
2018. g. 16. decembris
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602