Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Nodokļu maksātāji, kuriem nodokļu atbalsta pasākuma uzsākšanas diena ir 2012.gada 1.oktobris, tam var pieteikties līdz 2013.gada 2.janvārim
Izdrukāt

Nodokļu maksātāji, kuriem nodokļu atbalsta pasākuma uzsākšanas diena ir 2012.gada 1.oktobris, tam var pieteikties līdz 2013.gada 2.janvārim

17.12.2012

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka tiem nodokļu maksātājiem, kuriem nodokļu atbalsta pasākuma uzsākšanas datums ir 2012.gada 1.oktobris, iesniegums par dalību šajā pasākumā jāiesniedz VID līdz 2013.gada 2.janvārim ieskaitot. Nodokļu atbalsta pasākums paredz nokavējuma naudas un 90 procentu soda naudas dzēšanu tām fiziskajām un juridiskajām personām, kurām pēc stāvokļa 2011.gada 1.septembrī izveidojies nodokļu parāds, kas nav samaksāts līdz 2012.gada 1.oktobrim, un kuri līdz noteiktam datumam samaksā nodokļu pamatparādu un ar to saistīto soda naudu 10 procentu apmērā.

Lai pieteiktos nodokļu atbalsta pasākumam, nodokļu maksātājam jāaizpilda iesniegums par piedalīšanos nodokļu atbalsta pasākumā un tas jāiesniedz VID trīs mēnešu laikā no nodokļu atbalsta pasākuma uzsākšanas datuma – 2012.gada 1.oktobra.

Nodokļu atbalsta pasākuma uzsākšanas datums var nebūt 2012.gada 1.oktobris tiem nodokļu maksātājiem, kuriem līdz 2012.gada 1.oktobrim VID ir paziņojis par nodokļu audita vai datu ticamības pārbaudes veikšanu, bet līdz 2012.gada 1.oktobrim VID nav paziņojis viņiem lēmumu par nodokļu audita vai datu ticamības atbilstības pārbaudes rezultātiem. Šādos gadījumos par nodokļu atbalsta pasākuma uzsākšanas dienu uzskatāma nākamā diena pēc tam, kad VID paziņojis lēmumu par nodokļu audita vai datu ticamības atbilstības pārbaudes rezultātiem.

Saskaņā ar Nodokļu atbalsta pasākuma likumu nodokļu atbalsta pasākumam var pieteikties ikviens nodokļu maksātājs, kuram pēc stāvokļa 2011.gada 1.septembrī ir nodokļu pamatparāds un, iespējams, saistībā ar to aprēķināta arī soda nauda, kā arī nokavējuma nauda šādos nodokļu veidos:

  • iedzīvotāju ienākuma nodoklis;
  • uzņēmumu ienākuma nodoklis;
  • pievienotās vērtības nodoklis;
  • akcīzes nodoklis;
  • muitas nodokļi;
  • valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas;
  • dabas resursu nodoklis;
  • nekustamā īpašuma nodoklis.

Attiecībā uz iedzīvotāju ienākuma nodokli, uzņēmumu ienākuma nodokli, pievienotās vērtības nodokli, akcīzes nodokli, muitas nodokļiem, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un dabas resursu nodokli nodokļu atbalsta pasākumu administrēs Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID), savukārt attiecībā uz nekustamā īpašuma nodokli – pašvaldības institūcijas.

Lai pieteiktos nodokļu atbalsta pasākumam, nodokļu maksātājiem, kuriem ir izveidojies pamatparāds VID administrētajos nodokļu veidos, jāiesniedz iesniegums par piedalīšanos nodokļu atbalsta pasākumā. Iesniegumā pa nodokļu veidiem jānorāda nodokļu pamatparāda summa, nokavējuma naudas summa, uz pamatparādu attiecināmā soda naudas summa pēc stāvokļa 2011.gada 1.septembrī, kā arī jānorāda, cik mēnešu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu nodokļu maksātājs apņemas samaksāt aprēķināto nodokļu atbalsta pasākuma maksājumu.

Lai nodokļu maksātājiem, kuri ir VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (turpmāk – VID EDS) lietotāji, atvieglotu informācijas par nodokļu pamatparāda, nokavējuma naudas un soda naudas apmēru pēc stāvokļa 2011.gada 1.septembrī, iegūšanu un viņiem nebūtu atsevišķi jāiesniedz informācijas pieprasījums par nodokļu atbalsta pasākuma maksājumiem, informācija par nodokļu pamatparāda, nokavējuma naudas un soda naudas apmēru pēc stāvokļa 2011.gada 1.septembrī ir pieejama VID EDS, autorizējoties sistēmā. Arī iesniegumu par piedalīšanos nodokļu atbalsta pasākumā VID EDS lietotāji tiek aicināti  iesniegt elektroniski, autorizējoties VID EDS un aizpildot iesnieguma veidlapu.. Tādējādi, nodokļu maksātājus, kuri ir VID EDS lietotāji un kuri var pretendēt uz nodokļu atbalsta pasākumu, VID informē ar VID EDS starpniecību.

Nodokļu maksātājiem, kuri nav VID EDS lietotāji vai arī nav saņēmuši informāciju VID EDS un vēlas pārliecināties, vai tiešām nevar pretendēt uz nodokļu atbalsta pasākumu, vispirms, lai noskaidrotu nodokļu pamatparāda, nokavējuma naudas un soda naudas apmēru pēc stāvokļa 2011.gada 1.septembrī, jāiesniedz VID informācijas pieprasījums par nodokļu atbalsta pasākuma maksājumiem. Informācijas pieprasījumu var iesniegt, personīgi vēršoties VID klientu apkalpošanas centros, nosūtot to pa pastu vai arī ar drošu elektronisko parakstu parakstītu informācijas pieprasījumu sūtot uz e-pasta adresi vid@vid.gov.lv. Minēto informāciju VID nodokļu maksātājam sniedz 10 darba dienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas, nosūtot to uz pieprasījumā norādīto e-pasta adresi.

Saņemot nodokļu maksātāja iesniegumu par piedalīšanos nodokļu atbalsta pasākumā, VID lēmumu par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu vai lēmumu par atteikumu piemērot nodokļu atbalsta pasākumu VID pieņems 30 dienu laikā. Par pieņemto lēmumu VID nodokļu maksātājam paziņos rakstveidā, nosūtot vēstuli uz iesniegumā par pieteikšanos nodokļu atbalsta pasākumam norādīto nodokļu maksātāja juridisko adresi vai fiziskai personai – uz deklarēto dzīvesvietas adresi.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Otrdiena
2021. g. 27. jūlijs
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2020 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602