Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Priekšnodokļa atskaitīšana par degvielu un citi automobiļa uzturēšanas izdevumi


11.01.2016

Jautājums

Kā pareizi grāmatvedības uzskaitē uzrādīt 20% PVN, kuru nedrīkst atskaitīt kā priekšnodokli par vieglajam automobilim iegādāto benzīnu?

Vai tie ir nesaimnieciskie izdevumi?


Atbilde

Saskaņā ar PVN likuma 100.panta 2.daļu, no valsts budžetā maksājamās nodokļa summas kā priekšnodoklis nav atskaitāmi 20% no nodokļa par iegādātu, nomātu vai importētu vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas, kā arī ar šādas automašīnas uzturēšanu saistītās izmaksas, tai skaitā izmaksas par automašīnas remontu un degvielas iegādi.

Savukārt, likuma "Par UIN" 5.panta 6.daļā noteikts, ka pie izdevumiem, kas nav tieši saistīti ar saimniecisko darbību, nepieskaita transportlīdzekļa (izņemot reprezentatīvo vieglo automobili) ekspluatācijas izdevumus mēnešos, kuros par transportlīdzekli tiek maksāts uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis (UVTN), neatkarīgi no tā, vai attiecīgais transportlīdzeklis ir izmantots tikai saimnieciskajā darbībā. Mēnešos, kuros par transportlīdzekli tiek maksāts uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis, šā transportlīdzekļa degvielas iegādes izdevumus iekļauj saimnieciskās darbības izdevumos, pamatojoties uz faktiski nobraukto kilometru skaitu katrā mēnesī saskaņā ar nodokļa maksātāja noteikto degvielas patēriņa normu uz 100 kilometriem, kas nepārsniedz izgatavotājrūpnīcas norādīto pilsētas cikla degvielas patēriņa normu vairāk kā par 20%.

Ja Jūs kā priekšnodokli atskaitat tikai 80% no PVN par degvielu un citiem automašīnas uzturēšanas izdevumiem, tad tas nozīmē, ka tiek maksāts UVTN, jo citādi Jūs drīkstētu atskaitīt kā priekšnodokli visus 100%.

Tātad, Jūsu gadījumā visus ar šī transportlīdzekļa ekspluatāciju saistītos izdevumus, ietverot arī neatskaitāmo PVN priekšnodokļa daļu, drīkstat attiecināt uz saimnieciskās darbības izdevumiem.

Ar saimniecisko darbību nesaistīti izdevumi būs vienīgi tie degvielas izdevumi, kuri vairāk par 20% pārsniegs izgatavotājrūpnīcas norādīto pilsētas cikla degvielas patēriņa normu vai arī kuri pārsniegs uzņēmumā noteikto degvielas patēriņa normu, kā arī par šiem izdevumiem neatskaitāmais priekšnodoklis.


Atstāt savu komentāru

janinagaile 25.01.2016 08:17

Vispār jau sākot ar 01.01.2016. neatskaitāmi no budžeta ir 50% - "2) No valsts budžetā maksājamās nodokļa summas kā priekšnodoklis nav atskaitāmi 50 procenti no nodokļa par iegādātu, nomātu vai importētu vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas un kura nav šā panta 1.1 daļas 1.punktā minētā automašīna, kā arī ar šādas automašīnas uzturēšanu saistītās izmaksas, tai skaitā izmaksas par automašīnas remontu un degvielas iegādi."

Larikrut 12.01.2016 09:54

По-моему автор вопроса спрашивал про другое - как в бухгалтерии отразить в проводках расходы по покупке топлива для легкового автомобиля.

Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602