Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Valsts vides dienests turpmāk veiks kontrolpirkumus nelikumīgu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanas fiksēšanai
Izdrukāt

Valsts vides dienests turpmāk veiks kontrolpirkumus nelikumīgu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanas fiksēšanai

12.02.2024

Rīga, 2024. gada 9. janvārī – Ministru kabinetā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais noteikumu projekts, kas nosaka kārtību, kā Valsts vides dienesta (VVD) amatpersonas turpmāk būs tiesīgas veikt kontrolpirkumus un tādējādi operatīvāk novērst un pārtraukt neatbilstošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu,  informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

"Ikviens no mums vēlas dzīvot kvalitatīvā vidē. Tāpat ikviens no mums ir atbildīgs par ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku dzīvesveidu. Ar šo risinājumu mēs dodam papildus rīku Valsts vides dienestam, lai varētu samazināt atkritumu nonākšanu apkārtējā vidē un pieķert tās bezatbildīgās personas, kas cenšas iedzīvoties, kaitējot dabai," saka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa. 

Noteikumu projektā ”Kārtība, kādā Valsts vides dienests veic kontrolpirkumus” noteikts, ka VVD amatpersonas, pamatojoties uz aizdomām par prettiesiskām darbībām pret vidi, būs tiesīgas veikt kontrolpirkumus no komersantiem un privātpersonām, kas piedāvā atkritumu savākšanu un apsaimniekošanu, lai pārliecinātos, ka piedāvātais pakalpojums atbilst normatīvajiem regulējumiem.  

Izvērtējot publiski pieejamo informāciju, ir konstatēts, ka pastāv “pelēkais” tirgus, t.i., komersanti un privātpersonas sludinājumu portālos un savās mājaslapās piedāvā atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus bez atbilstošas atļaujas, tādējādi atkritumus apsaimniekojot neatbilstoši vides aizsardzības prasībām, radot riskus apkārtējai vides stāvokļa pasliktināšanai. Dienests regulāri konstatē vietas un teritorijas, kur prettiesiski tiek uzglabāti vai apglabāti atkritumi. Pēc šādu vietu konstatēšanas Dienestam ir gandrīz neiespējami konstatēt faktisko personu, kura ir ievedusi atkritumus konkrētajā teritorijā un nodarījusi kaitējumus videi.  

Ministrija norāda, ka pašvaldība izvēlas likuma noteiktajā kārtībā atkritumu apsaimniekotāju, kas sniedz pakalpojumu tās teritorijā, un atkritumu radītāju pienākums ir piedalīties savas pašvaldības noteiktajā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. Ministrija aicina arī iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt pakalpojuma sniedzēju piedāvājumus un noskaidrot vai izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir saņēmis VVD izsniegtu Atkritumu apsaimniekošanas atļauju atkritumu pārvadāšanai  atkritumu plūsmām (piemēram, lielgabarīta vai būvniecības atkritumi), kā arī uz kuru atkritumu poligonu pakalpojuma sniedzējs vedīs atkritumus. Ja iedzīvotājiem ir papildus jautājumi par izvēlēto komersantu, aicinām sazināties ar VVD vienoto zvanu centru +371 67084200. Šaubu gadījumā par komersanta godīgumu iedzīvotāji var sniegt informāciju lietotnē VIDES SOS vai ziņot telefoniski +371 26338800. 

VVD aizvadītajā 2023. gadā saņēmis vairāk nekā 8300 iedzīvotāju ziņojumus par dažādiem vides pārkāpumiem. Ik gadu ziņojumu skaits aug, arī šajā periodā saņemti par ~4% vairāk ziņojumu nekā 2022. gadā. Gada nogalē SKDS veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja liecina, ka lielākajai daļai jeb 74% aptaujāto iedzīvotāju, dažādi ar vides aizsardzību saistīti jautājumi šķiet kopumā būtiski, kas norāda uz pozitīvu tendenci sabiedrības vides jautājumu izpratnē.  Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Ceturtdiena
2024. g. 29. februāris
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602