Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » No 19. maija uzņēmēji ALTUM var pieteikties otrajā atlases kārtā atbalstam energoefektivitātes paaugstināšanai; paplašināts atbalstāmo elekroauto spektrs
Izdrukāt

No 19. maija uzņēmēji ALTUM var pieteikties otrajā atlases kārtā atbalstam energoefektivitātes paaugstināšanai; paplašināts atbalstāmo elekroauto spektrs

22.05.2023

No šā gada 19. maija uzņēmēji Attīstības finanšu institūcijā ALTUM varēs iesniegt pieteikumus projektu atlases otrajā kārtā valsts atbalsta programmā energoefektivitātei, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai un elektroauto iegādei. Šajā kārtā valsts atbalstu varēs saņemt arī tad, ja uzņēmums iegādājas N1 klases elektroauto – vieglo komerctransportu. Pieteikumus varēs iesniegt no 19. maija plkst.12.00 līdz 2023. gada 19. jūlija plkst.11.59, informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Uzņēmumu iesniegtie projekti tiks savstarpēji salīdzināti atlasē, lielāko punktu skaitu piešķirot projektiem, kas nodrošinās lielāko siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu vai primārās enerģijas samazinājumu, rēķinot uz katriem 1000 atbalsta eiro. Projekti, kas varēs pieteikties aizdevumam ar kapitāla atlaidi, tiks paziņoti mēneša laikā pēc iesniegšanas termiņa beigām, savukārt aizdevuma pieteikums būs jāiesniedz četru mēnešu laikā no paziņojuma par atlases rezultātu.

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

Šī atbalsta programma uzņēmējiem piedāvā pievilcīgu finansējuma risinājumu – dzēst līdz pat 30% no projekta izmaksām, vienlaikus motivējot sasniegt iespējami augstāku energoefektivitāti. Aicinu uzņēmējus neatlikt investīcijas energoefektivitātes uzlabošanā un energoneatkarības veicināšanā. Samazinot enerģijas patēriņu uzņēmuma ēkās, iekārtās vai ražošanas procesos, uzstādot iekārtas elektroenerģijas vai siltumenerģijas ražošanai no atjaunojamiem resursiem, samazināsiet izmaksas, uzņēmuma atkarību no energoresursu tirgus cenu svārstībām un uzņēmuma CO2 pēdu.”

Atbalsts uzņēmējiem tiks sniegts aizdevuma vai paralēlā aizdevuma veidā un tam tiks piemērota kapitāla atlaide līdz 30% apmērā no projekta izmaksām. Kapitāla atlaide ir izmantojama aizdevuma pamatsummas dzēšanai pēc tam, kad ir pabeigta projekta īstenošana un ir sasniegti noteiktie energoefektivitātes kritēriji. To izvērtēs ALTUM sadarbībā ar energoefektivitātes jomas ekspertiem.

Aizdevuma apjoms varēs būt līdz 5 miljoniem eiro, ieskaitot kapitāla atlaidi līdz 30%, kas nevar būt lielāka par 1,5 miljoniem eiro. Paralēliem aizdevumiem, kurus ALTUM sniegs līdztekus kredītiestāžu aizdevumiem, minimālā aizdevuma summa būs 50 tūkstoši eiro. Atbalsts elektroauto iegādei būs pieejams eksportējošiem apstrādes rūpniecības uzņēmumiem kā garantija ar kapitāla atlaidi līdz 5000 eiro vienam M1 klases transportlīdzeklim (vieglais pasažieru auto), līdz 10 000 eiro vienam N1 klases transportlīdzeklim (vieglais komerctransports), nepārsniedzot 30% no auto iegādes cenas bez PVN un pieejamo de minimis limitu.

Katrā atlases kārtā pieteikumi tiks sarindoti pēc iegūto punktu summas dilstošā secībā atlases kārtai pieejamā finansējuma ietvaros. Vienā atlases kārtā varēs sniegt vairākus pieteikumus, tostarp vienā atbalsta jomā (piemēram, energoefektivitātē) vai vairākās atbalsta jomās (piemēram, energoefektivitātē un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju jomā), ievērojot, ka pieteikumi katrā atbalsta jomā iesniedzami atsevišķi.

Līga Mellēna, ALTUM uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītāja:

Izanalizējot programmas pirmās kārtas projektu pieredzi, ir izkristalizējusies virkne ieteikumu uzņēmējiem, kas gatavojas pieteikumu nākamajai kārtai. Pirmkārt, atlasē iesakām uzreiz pieteikt reāli sasniedzamus projekta rezultātus, jo projekta īstenošanas laikā tos vairs samazināt nebūs iespējams. Labāk izvēlēties konservatīvāku mērķi nekā tādu, kas nebūs sasniedzams. Ja ir šaubas, aicinu vēlreiz konsultēties ar savu energoauditoru vai saules elektrostacijas uzstādītāju.  Otrkārt, pārliecinieties, vai uzņēmuma darbības nozare un ēkas atbilst programmas nosacījumiem. Treškārt, par neskaidriem jautājumiem jau projekta gatavošanas laikā gan pa tālruni, gan e-pastu konsultējieties ar ALTUM  Uzņēmumu energoefektivitātes daļas ekspertiem. Un visbeidzot - neatlieciet pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu uz pēdējo dienu. Aizdevumi ar kapitāla atlaidi energoefektivitātes uzlabošanai ir jauns valsts atbalsta finansējuma veids, tāpēc aicinu ņemt vērā pirmajā kārtā gūto pieredzi.”

Detalizēta informācija par programmas nosacījumiem, vērtēšanas kritērijiem un kapitāla atlaides saņemšanas procesu ir pieejama ALTUM mājas lapā.

Pirmajā kārtā, kas noritēja no 2002. gada novembra līdz 2023. gada janvārim, uzņēmēju interese par programmu bija liela – tika saņemti pavisam 138 pieteikumi, no kuriem 118 tika aicināti pretendēt uz programmas aizdevumu ar kapitāla atlaidi. Aizdevumu pieteikumu izvērtēšanas un piešķiršanas process turpinās un ir jau uzsākta pirmo atbalstīto projektu realizēšana.

Kopējais jaunās Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda programmas finansējums ir 76 miljoni eiro, no kuriem gandrīz 26 miljoni eiro paredzēti energoefektivitātes paaugstināšanai, 45 miljoni - pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām, bet 5 miljonus eiro būs iespējams izmantot elektroauto iegādes atbalstam. Programmas kopējais sasniedzamais rezultāts ir 11 498 CO2 ekvivalenta tonnu ietaupījums gadā.

Grozījumi Atveseļošanas fonda atbalsta programmā pieņemti Ministru kabineta sēdē šī gada 16. maijā. Detalizēti ar grozījumiem var iepazīties vienotajā Tiesību aktu portālā.

Par ALTUM

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017. gada jūnijā ALTUM saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas Moody’s ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina ALTUM stabilo finanšu situāciju. Savukārt 2017. gada 24. oktobrī ALTUM obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. ALTUM saņēma Nasdaq Baltic Awards 2019 balvu nominācijā “Biržas gada notikums Latvijā”.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Piektdiena
2024. g. 23. februāris
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602