Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Forums » Pamatlīdzekļi » Autostāvvieta

Pamatlīdzekļi


Autostāvvieta
Viva
Lietotājs
atbildes: 4

Pievienots: 10.12.2010 14:42
Kā pareizi iegrāmatot izdevumus, kas saistīti ar autostāvvietas labiekārtošanas darbiem? Zemes īpašnieks ir devis atļauju veikt labiekārtošanas darbus - asvaltēšana.Zemes nomāšanas laiks nav ierobežots.  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts  
acchelp
Lietotājs

atbildes: 409

Pievienots: 11.12.2010 09:54
Es iegrāmatotu kā Pamatlīdzekļi, jo izdevumi ir noteikti lieli, un izmantošanas laiks ir virs viena gada...
to ka nodošanas laiks ir neierobežots nav labi priekš jums, tā kā īpašnieks var arī rītdien paprasīt atgriezt.
es labāk uztaisītu uz X.gadiem, un ja nav lauzts, tad pagarinās uz 1.gadu...  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts
lenaah
Lietotājs
atbildes: 6

Pievienots: 15.12.2010 09:54
Ja ir noslēgts nomas līgums uz noteikto laiku, tad visi izdevumi saistītie ar labiekārtošanas darbiem jānoraksta izdevumos proporcionāli saskaņā ar nomas līgumu darbības termiņu.Ja nomas līgumā nav noteikts termiņš, tad jānoraksta proporcionāli uz 8 gadiem.  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts
lenaah
Lietotājs
atbildes: 6

Pievienots: 15.12.2010 09:59
acchelp

Es iegrāmatotu kā Pamatlīdzekļi, jo izdevumi ir noteikti lieli, un izmantošanas laiks ir virs viena gada...
to ka nodošanas laiks ir neierobežots nav labi priekš jums, tā kā īpašnieks var arī rītdien paprasīt atgriezt.
es labāk uztaisītu uz X.gadiem, un ja nav lauzts, tad pagarinās uz 1.gadu...


Kāda veida var izdevumi par nomāto zemes gabalu atteicināt uz Pamatlīdzekļiem? Jā Jums nav īpašuma tiesības uz šo zemes gabalu?  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts
acchelp
Lietotājs

atbildes: 409

Pievienots: 15.12.2010 11:40
Kā piemēru rakstīšu sekojoši:
Es nomāju telpas, bet man vajag pārbūvēt to, lai būtu sadalīta uz veikala daļu un noliktavu.
Saimnieks to nedara, bet tai paša laikā piekrīt lai es do daru. Līgums ir noslēgts uz 3 gadiem.
Pārbūves izdevumi ir 1000 LVL (ieskaitot darba algas un citus izdevumus, kas saistīti ar iekārtošanu)
Es nelieku kā pamatlīdzekļi šo telpu, es lieki kā kapitālu remontu un pārbūvi...
Saskaņā ar LGS 7:

10. Pamatlīdzekli atzīst, ja:
10.1. ir ticams, ka nākotnē no tā izmantošanas uzņēmumā ir sagaidāms saimnieciskais labums;
10.2. tā lietderīgās lietošanas laiks ir ilgāks nekā viens uzņēmuma parastās darbības cikls;
10.3. tā izmaksas var ticami novērtēt.

Un es to klasificētu sekojoši:
Ilgtermiņa iegul­dījumi nomātajos pamatlīdzekļos  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts


Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602