Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Forums » Citi jautājumi par grāmatvedības uzskaiti » Uzkrājumi neizņemtajiem atvaļinājumiem!!!

Citi jautājumi par grāmatvedības uzskaiti


Uzkrājumi neizņemtajiem atvaļinājumiem!!!
sanda
Lietotājs
atbildes: 1

Pievienots: 10.09.2010 18:53
Labdien!
Lūdzu palīdziet tikt skaidrībā ar uzkrājumiem neizņemtajiem atvaļinājumiem.
Lieta tāda :Vairākus gadus uzņēmumā darbinieki nav bijuši atvaļinājumā un iepriekšējā grāmatvede rēķināja uzkrājumus,tik tālu man skaidrs,par katru gadu sarēķināja 20 atvaļinājuma dienas,un cik saprotu jāgrāmato ir starpības,kas izveidojas ar iepriekšējo gadu.
Piem.Ja 2008.gadā uzkrājumi ir 500Ls,bet 2009.gadā 600Ls,tad 2008.gadā jāgrāmato 500Ls,bet 2009.gadā tikai 100Ls,es pareizi saprotu???
Problēmas man radās brīdī,kad 2010.gada vidū darbinieks gāja prom un bija jāizmaksā nauda.Tad man jāņem no uzkrājumiem to,kas aprēķināts un vēl jāaprēķina par tekošo gadu?Un kas notiek ar aprēķiniem 2010.gada uzkrājumos?2010.gada uzkrājumi 600Ls no tiem atņemu iepriekšējā gada 600Ls un vēl izmaksāto darbiniekam?Un tad sanāk ar " -"zīmi?
Vēl jautājums cik ilgi tā jārēķina (cik gadus atpakaļ jābūt iegrāmatotiem aprēķiniem),ja teorētiski vairāk kā par 2 gadiem atpakaļ atvaļinājuma naudu neizmaksā.???
Ceru,ka saprotami aprakstīju savu bēdu un ļoti ceru uz palīdzību.  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts  
umbra
Lietotājs
atbildes: 32

Pievienots: 23.09.2010 13:07
Par piem. -> jā pareizi.
Kapēc no 2010.gada uzkrājumiem jāatņem iepriekšējā gada uzkrājumi. Visi uzkrājumi tiek summēti!
Tas "teorētiski par 2 gadiem" ir liels "strīdus ābols", kurš joprojām "smird" LR likumdošanas lauciņā, jo vieni lasa tikai Darba likuma normas, bet citi balstās uz Civillikumu, tapēc īsti nevar saprast, kam tasinība, bet iesaku tomēr izmaksāt visu uzkrāto, jo tapēc jau tos uzkrājumus veido (kaut vai par iepriekšējiem 10 gadiem!)  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts
tamshev
Lietotājs
atbildes: 14

Pievienots: 24.09.2010 13:14
Jā darbinieks iesniegs pieteikumu tiesā par neizmaksātājām summam, tad viņam būs taisnība un Jums būs jāizmaksa.
Uzkrājumus jāveido pa darbiniekiem, gadījumā ja darbinieks nebija atvaļinājumā atskaites gadā tad uzkrājumus jāpieskaita klāt pie iepriekš., jā bijis tad uzkrājumos rāda starpību.  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts
tamshev
Lietotājs
atbildes: 14

Pievienots: 24.09.2010 13:17
Aizmirsu piebilst, ka "-" zīme var rasties, tāpēc ka, kad rēķinam uzkrājumus vidēja alga ir viena, bet kad atvaļinājuma naudu tad vidēja alga var būt cita, šajā gadījuma starpība tiek norakstīta uz 7 grupas kontiem, nevis no uzkrājumiem  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts


Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602