Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Apstiprina jaunus saistošos noteikumus, kas nosaka pašvaldības nodevu par pašvaldības infrastruktūras uzturēšanu un attīstību Rīgā
Izdrukāt

Apstiprina jaunus saistošos noteikumus, kas nosaka pašvaldības nodevu par pašvaldības infrastruktūras uzturēšanu un attīstību Rīgā

11.06.2024

15.maijā Rīgas dome apstiprināja jaunus pašvaldības saistošos noteikumus, kas regulē pašvaldības nodevas par pašvaldības infrastruktūras uzturēšanu un attīstību Rīgā. Lai veicinātu dzīvojamā fonda attīstību un dabai draudzīgu materiālu izvēli būvniecībā, pašvaldība būtiski samazina nodevu ēkām, kas nodrošina mājokli un sociālo funkciju, kā arī ēkām, kuras tiek būvētas no koka karkasa konstrukcijām, informē Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa.

“Infrastruktūras nodevas izmaksas ir neliels, bet iedzīvotājiem, uzņēmumiem un attīstītājiem ļoti nozīmīgs politikas instruments. Lai sekmētu videi draudzīgu ēku būvniecību un mājokļu pieejamību, esam mērķtiecīgi meklējuši risinājumus, lai tieši šīm objektu grupām nodeva būtu pēc iespējas mazāka, tā veicinot nekustamā īpašuma tirgus konkurētspēju un samazinot ar būvniecību saistītās izmaksas”, norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.

Ar saistošajiem noteikumiem tiek aizstāti Rīgas domes 2013. gada 19. februāra saistošie noteikumi Nr. 211 “Par pašvaldības nodevu par pašvaldības infrastruktūras uzturēšanu un attīstību Rīgā”. Jaunajos noteikumos konceptuāli saglabāts līdzšinējais regulējums, papildinot to ar dažām būtiskām izmaiņām.

Jaunie noteikumi paredz izmaiņas nodevas formulā, no kuras izņemts zonas koeficiens (T). Līdz šim pilsēta saistošajos noteikumos tika sadalīta četrās zonās, katrai no tām piemērojot savu koeficientu, bet atbilstoši aktuālajiem pilsētas plānošanas dokumentiem ir mainījušās pilsētas prioritārās zonas, akcentēta sociāli atbildīga, ilgtspējīga, kompakta pilsētas attīstība. Jaunajā pilsētas stratēģijā prioritārās attīstības teritorijas ir koncentrētas ap pilsētas kodolu, līdz ar to jaunajos noteikumos nodeva vairs netiks diferencēta pēc būves atrašanās vietas un šāds koeficiens netiks izmantots.

Izmaiņas skar arī nodevas aprēķina koeficientu būvju klasifikācijas koeficientu (R). Lai veicinātu dzīvojamo ēku izbūvi un atjaunošanu, ēkām, kas nodrošina mājokli, nodevas apmērs tiek samazināts, un ēkām, kas nodrošina sociālo funkciju (skolām, bērnudārziem, sociālās un sporta ēkām, ārstniecības iestādēm u.c.) tiks piemērots zemākais iespējamākais koeficiens 0,1.  Savukārt pakalpojumu, ražošanas un tirdzniecības ēkām (birojiem, viesnīcām, noliktavām u.c.) koeficientu vērtības tiek paaugstinātas.

Lai atbalstītu ģimenes, būvniecības iecerēm, kas paredz mājokļa būvniecību, nodeva tiek samazināta par 50%. Uz pusi (par 50%) nodeva tiek samazinata arī ēkām, kas pilnībā tiek būvētas no koka karkasa konstrukcijām, tādā veidā veicinot dabai draudzīgāku materiālu izvēli jaunu ēku būvniecībā. Šāds nosacījums tiek iekļauts ar mērķi veicināt vides kvalitāti, veidot un uzturēt patīkamu, daudzveidīgu un klimata pārmaiņām pielāgotu pilsētvidi, jo koka ēkas palīdz ekonomēt enerģiju gan ražošanas procesā, gan arī ēkas dzīves cikla laikā un labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Tāpat kā līdz šim noteikumi paredzēs atbrīvojumu no nodevas tajos gadījumos, ja būvniecības ieceres īstenotājs ārpus sava zemesgabala robežām izbūvējis jaunu pilsētas ielu vai veicis pilsētas ielas pārbūvi ar seguma maiņu uz cieto segumu vai izbūvējis jaunu vai pārbūvējis esošo pilsētas maģistrālo lietus notekūdeņu kanalizācijas kolektoru. Tāpat nodeva netiks piemērota būvniecības iecerēm, kuru mēŗkis ir sakārtot vidi degradējošas būves.

Noteikumos veikti arī citi precizējumi un papildinājumi, kas ir saistīti ar mainīgā koeficienta – patēriņa cenu indeksa un būvniecības izmaksu indeksa aprēķinu, informācijas apmaiņu un nodevu apmaksas kārtību. Ar izmaiņām interesenti var iepazīties pašvaldības tīmeklvietnē www.riga.lv. Saistošie noteikumi vēl tiks iesniegti atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Ceturtdiena
2024. g. 13. jūnijs
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602