Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Ieteikumi 72 stundu somas sagatavošanai dažādām krīzes situācijām
Izdrukāt

Ieteikumi 72 stundu somas sagatavošanai dažādām krīzes situācijām

07.06.2024

Rīgas pašvaldības rīkotais iedzīvotāju informatīvās kampaņas ’’Rīgas civilās aizsardzības plāns – pārzini un līdzdarbojies!” semināru cikls apskata plašu ar civilo aizsardzību saistītu jautājumu kopumu. Viens no šādiem jautājumiem ir krīzes situāciju jeb 72 stundu somas sagatavošana – tās saturs un pieejamība iedzīvotājiem, informē Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa.

“Publiskajā telpā ir izskanējusi maldinoša informācija, ka ārkārtas soma ir ļoti dārga un pārāk smaga, tāpēc nav vērts pat sākt par to domāt. Mēs vēlamies pilnībā kliedēt šo mītu un uzsveram, ka katrs var veikt savus sagatavošanās darbus, lai veicinātu savu personisko drošību un aicinām to arī darīt,” uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.

’’Gan ikdienā, gan karadarbības rezultātā var pārtrūkt elektrības, ūdens, apkures un gāzes piegādes. Tāpat ir jārēķinās, ka telekomunikāciju, mobilo sakaru un interneta pakalpojumu darbībā var būt būtiski traucējumi, kuri var ietekmēt gan bankomātu darbību, gan norēķinus ar bankas kartēm veikalos un aptiekās. Tādēļ aicinām katram parūpēties par savu 72h gatavību krīzes situācijām un šo gatavību sākt tieši ar evakuācijas somas sagatavošanu’’, pauž Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs Gints Reinsons.

  • Krīzes situāciju somas izmērs un saturs ir atkarīgs no notiekošā ārkārtas gadījuma. Var iedalīt trīs veidu krīzes somas tipus:
    • Mazā soma ikdienas ārkārtas situācijām mierā laikā (evakuācija ugunsgrēka laikā u.c.) – sastāv no ~27 priekšmetiem, izmaksu apmērā sasniedzot ~50 eiro. Būtiskākās līdzi ņemamās lietas ir personas dokumenti, neliela skaidras naudas summa, higiēnas preces un maiņas apģērbs.
    • Vidējā soma militāra apdraudējuma gadījumā līdz trīs dienām apdzīvotā teritorijā – sastāv no ~72 priekšmetiem, izmaksu apmērā sasniedzot ~140 un vairāk eiro. Paredz arī pārtikas, ūdens krājumu un medikamentu nepieciešamību, gaismas un siltuma objektu nodrošinājumu (sērkociņi, šķiltavas, elektriskais lukturis, lādētāji, gāzes plītiņa, nazis u.c.), saziņas iekārtas (portatīvais radioaparāts ar rezerves baterijām u.c.).
    • Lielā soma militāra apdraudējuma gadījumā izdzīvošanai vairāk par trīs dienām, ārpus apdzīvotas teritorijas – sastāv no ~89 un vairāk priekšmetiem, izmaksu apmērā sasniedzot vismaz 250 un vairāk eiro. Papildu iekļauj nepieciešamību arī pēc telts, tūrisma matrača, neliela zāģa vai cirvja, ierīcēm ēdiena pagatavošanai, ūdens dezinfekcijas līdzekļiem u.c. priekšmetiem.

Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka krīzes somas saturs un ieguldījums tās sagatavē individuālos gadījumos var atšķirties, piemēram, atšķirīgs var būt nepieciešamo medikamentu sastāvs. Finansiālo ieguldījumu somas sagatavē var ietekmēt pat ūdensnecaurlaidīgu dokumentu glabātāju izvēle, kuru cenu amplitūda var svārstīties no dažiem centiem līdz piecpadsmit un vairāk eiro.

Vidējās un lielās ārkārtas situāciju somas sagatave var tikt veikta pakāpeniski. Katrs iedzīvotājs tiek aicināts iepazīties ar detalizētu somas satura sastāvu Nacionālo bruņoto spēku informatīvajos materiālos https://www.sargs.lv/lv/72stundas-.

Video par 72 stundu somas sagatavošanu, valsts atbildīgo dienestu veidotos informatīvos materiālus gatavībai apdraudējuma gadījumā, kā arī noritējušo Rīgas pašvaldības rīkoto civilās aizsardzības semināru ierakstus iedzīvotāji aicināti apskatīt Rīgas pašvaldības mājaslapā, sadaļā Civilā aizsardzība.

Rīgas pašvaldība atgādina, ka nākamais seminārs norisināsies 5. jūnijā, kurā eksperti stāstīs par evakuāciju un personisko drošību ārkārtas situācijās. Seminārus iespējams vērot klātienē Rīgas domes Sēžu zālē, iepriekš aizpildot pieteikuma anketu, kā arī attālināti, sekojot līdzi tiešraidei pašvaldības tīmekļvietnē www.riga.lv vai Facebook kontā @riga.lv. Tiešraidei tiek nodrošināts arī surdotulkojums.

Rīdzinieki tiek aicināti būt aktīvi, iepazīties ar mājas lapā www.riga.lv pieejamo informāciju, sekot līdz informācijai pašvaldības sociālajos tīklos un piedalīties pašvaldības organizētajos semināros, jo informētība veicina drošības sajūtu un ļauj izvairīties no pārpratumiem un kļūdām.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Ceturtdiena
2024. g. 13. jūnijs
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602