4. aprīlī Finanšu ministrija (FM) ir nodevusi publiskajai apspriešanai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reformas ietvaros izstrādātos 6 likumprojektus: Valsts ieņēmumu dienesta likumprojektu, Nodokļu un muitas policijas likumprojektu, grozījumus likumā “Par nodokļiem un nodevām”, grozījumus Muitas likumā, grozījumus Kriminālprocesa likumā, kā arī grozījumus likumā “Par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas”. Likumprojekti ir pieejami Tiesību aktu projektu portālā, informē Finanšu ministrija.
VID likumprojektā iekļauts galvenais VID darbības tiesiskais ietvars, veidojot likumprojektu maksimāli koncentrētu un skaidru sabiedrībai. Savukārt Nodokļu un muitas policijas likumprojektā iekļauts Nodokļu un muitas policijas darbības tiesiskais ietvars, uzsverot tā pamatuzdevumu – atklāt, novērst un izmeklēt noziedzīgus nodarījumus valsts ieņēmumu un muitas lietu jomā.
“Virzāmies uz labām pārmaiņām, veidojot VID par klientorientētu, modernu nodokļu administrēšanas iestādi un pilnveidojot tās sadarbību ar sabiedrību. Mums ir ļoti būtiski veicināt sabiedrības un uzņēmēju uzticēšanos un labprātīgu nodokļu izpildi. Saprotama un atbilstoša likumdošana ir daļa no šīm pārmaiņām. Finanšu ministrija ir ieguldījusi lielu darbu gan reformas plānošanā, gan šo likumu formulēšanā. Novērtēsim arī sabiedrības iesaisti to gala versiju tapšanā. Eiropas līmeņa nodokļu administrators kā uzticams uzņēmēju un sabiedrības partneris nodokļu un muitas lietās ir mūsu visu interesēs,” saka finanšu ministrs Arvils Ašeradens.
Saistībā ar Nodokļu un muitas policijas izveidi ir veikti arī atbilstoši grozījumi Kriminālprocesa likumā, kā arī likumā “Par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas”, lai noteiktu jaunās iestādes uzdevumus nedeklarētas skaidras naudas kontrolē. Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” izstrādāti, lai pārņemtu nozares likumā tās VID likuma normas, kas saistītas ar vispārējo nodokļu administrēšanu, savukārt Muitas likumā – lai pārņemtu atsevišķas likuma normas saistībā ar muitas jomu.
Vienlaikus ar likumprojektu publisko apspriešanu turpināsies darbs arī FM izveidotajā VID reformas darba grupā, kas ir izveidota, lai izstrādātu priekšlikumus VID reformas tiesiskajam regulējumam un reformas īstenošanas risinājumiem. Darba grupas sastāvā bez FM pārstāvjiem ir arī VID, Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Valsts kancelejas, Latvijas Republikas prokuratūras, Iekšējās drošības biroja un Valsts policijas pārstāvji.