Пароль

Подписка на новости

Подпишитесь на бесплатные новости портала
"Debеts-Kredīts" и получайте новинки законодательства и другую полезную информацию

Ok

Отписаться от рассылки

Наши партнеры:


Форум » Прочие налоги » Nodevas/nodokļi uzņēmuma īpašniekam.

Прочие налоги


Nodevas/nodokļi uzņēmuma īpašniekam.
Kashins_DaWeeD
Пользователь
сообщений: 6

Добавлено: 02.03.2010 23:26
Sveiki! Vēlējos pajautāt - vai ir kādas obligātas nodevas, nodokļi, sociālie maksājumi, apdrošināšana un tml., kas regulāri jāaprēķina un jāmaksā par uzņēmuma īpašnieku (līdzīgi kā ar darbiniekiem), (Izņemot ienākuma nodoklis no dividendēm). Paldies!  
Понравилось сообщение?
Да (0)
Нет (0)
Цитата  
Saldo
Пользователь
сообщений: 185

Добавлено: 03.03.2010 11:29
Jāskatās vai uzņēmuma īpašnieks(dalībnieks) ir tikai īpašnieks, varbūt vienlaicīgi arī darbinieks ar tādiem pašiem nodokļiem kā citi darbinieki. Varbūt valdes loceklis pēc pilnvarojuma līguma ar noteiktu atlīdzību, kas arī apliekas ar IIN un VSAOIE, varbūt izmanto uzņēmuma vieglo autotransportu, tādējādi gūstot ar nodokli apliekamu labumu  
Понравилось сообщение?
Да (0)
Нет (0)
Цитата
Kashins_DaWeeD
Пользователь
сообщений: 6

Добавлено: 06.03.2010 00:32


» 06.03.2010 00:33 Отредактировал(а) Kashins_DaWeeD  
Понравилось сообщение?
Да (0)
Нет (0)
Цитата
Kashins_DaWeeD
Пользователь
сообщений: 6

Добавлено: 06.03.2010 00:32
Bet pieņemot, ka es ar sevi (vienīgo īpašnieku) neesmu slēdzis nekādus līgumus - man nekas cits kā dividenžu nodoklis nav jāmaksā?

Tādā gadījumā man radās vēl viens jautājums - ja es kā īpašnieks vienlaicīgi vedu arī grāmatvedību un veicu vēl šādus tādus darba pienākumus, kas drīzāk būtu jādara darbiniekiem - man jāslēdz ar sevi darba līgumu jeb bez tā var iztikt?  
Понравилось сообщение?
Да (0)
Нет (0)
Цитата
Saldo
Пользователь
сообщений: 185

Добавлено: 06.03.2010 08:17
Darba likuma 44.panta 3.daļa ir teikts, ka ar valdes locekļiem (kapitālsabiedrības izpildinstitūciju locekļiem) slēdzams darba līgums, ja vien viņi netiek nodarbināti, pamatojoties uz citu civiltiesisku līgumu, t.i. pilnvarojuma līgumu sasakaņā ar Civillikumu.
Vairāk par šo tēmu varat izlasīt sadaļā “PUBLIKĀCIJAS” – “Vai valdes vai padomes locekļi – algoti darbinieki?”  
Понравилось сообщение?
Да (0)
Нет (0)
Цитата
Kashins_DaWeeD
Пользователь
сообщений: 6

Добавлено: 06.03.2010 16:19
Skaidrs! Paldies!  
Понравилось сообщение?
Да (0)
Нет (0)
Цитата


О портале Правила портала Обратная связь Сообщить об ошибке Реклама Pеквизиты Видео  

Телефон: 28331590     E-mail: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602