Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Stiprina zāļu pieejamību un uzraudzību
Izdrukāt

Stiprina zāļu pieejamību un uzraudzību

04.07.2024

Lai veicinātu zāļu un medicīnas ierīču uzraudzību un pieejamību, Saeima 20.jūnijā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Farmācijas likumā, informē Saeimas Preses dienests.

Likumā nostiprinātas aptiekas tiesības izplatīt zāles citai aptiekai. Kā atzīmē likumprojekta autori, praksē aptiekas atsevišķos gadījumos to jau veic, ja vienas aptiekas krājumos konkrētās zāles ir beigušās vai kāda aptieka zāles izgatavo uz vietas. Tas veicinās iespēju pacientam saņemt zāles tuvāk savai dzīvesvietai, un tas īpaši attiecināms uz situāciju reģionos un mazajām aptiekām. 

Tāpat precizēta norma par aptiekas tiesībām iepirkt zāles no citu Eiropas Savienības dalībvalstu vai Eiropas Ekonomikas zonas zāļu ražotājiem un importētājiem, lai nodrošinātu ātrāku zāļu saņemšanu pacientiem. 

Būtiska valsts, sabiedrības, vides vai cita apdraudējuma gadījumā starptautiska organizācija vai cita ārvalsts institūcija, kas nav farmaceitiskās darbības uzņēmums, vienojoties ar Veselības ministriju, varēs piegādāt zāles uz Latviju. Attiecībā uz veterinārajām zālēm piegādātājam būs jāvienojas ar Zemkopības ministriju. Līdz šim likums šādu iespēju neparedzēja, un, kā atzīmē likumprojekta autori no Veselības ministrijas, tas radīja zāļu nepieejamības risku apdraudējumu gadījumā. 

Ar grozījumiem pilnveidota arī jaunieviesto terapijas zāļu atļaušanas kārtība. Tās ir gēnu terapijas zāles, tostarp audu inženierijas produkti un somatisko šūnu terapijas zāles. Paredzēts, ka pacients varēs saņemt atlīdzību par viņa veselībai vai dzīvībai nodarīto kaitējumu, ko izraisījusi izņēmuma jaunieviestās terapijas zāļu lietošana ārstniecībā. Kā atzīmē likumprojekta autori, šī jaunā biomedicīnas joma piedāvā iespējas cilvēka organisma slimību un disfunkciju ārstēšanā.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Trešdiena
2024. g. 24. jūlijs
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602