Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Par izmaiņām suņu, kaķu vai mājas sesku ievešanā no Krievijas un Baltkrievijas no šī gada 16. septembra
Izdrukāt

Par izmaiņām suņu, kaķu vai mājas sesku ievešanā no Krievijas un Baltkrievijas no šī gada 16. septembra

28.06.2024

No 2024. gada 16. septembra, ieceļojot Eiropas Savienībā no Krievijas un Baltkrievijas ar suni, kaķi vai mājas sesku nekomerciālā nolūkā, būs spēkā papildu prasība – lolojumdzīvniekiem pirms ievešanas Savienības teritorijā jāveic trakumsērgas antivielu titrēšanas tests, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Aicinām ceļotājus laikus sagatavoties šīm izmaiņām.

Personai, kura ar savu suni, kaķi vai mājas sesku dodas no Latvijas ceļojumā uz Krieviju vai Baltkrieviju pirms 16. septembra, bet atgriezīsies Latvijā 16. septembrī vai vēlāk, būs jāuzrāda lolojumdzīvnieku trakumsērgas antivielu titrēšanas tests, kas veikts pirms izbraukšanas uz minētajām valstīm.  

Ja trakumsērgas antivielu titrēšanas tests būs bijis veikts pirms izbraukšanas uz Krieviju un Baltkrieviju, uz lolojumdzīvnieku neattieksies prasība par 3 mēnešu nogaidīšanas periodu pēc analīzes veikšanas. Identifikācijas dokumentā (lolojumdzīvnieka pasē) ir jābūt apliecinātam, ka pirms pārvietošanas dienas ir veikts trakumsērgas antivielu titrēšanas tests un tā rezultāti bijuši labvēlīgi.

Prasība par lolojumdzīvnieka testa uzrādīšanu attieksies arī uz personām, kuras no ceļojuma citās valstīs atgriezīsies Latvijā, šķērsojot tranzītā Krieviju vai Baltkrieviju. Tranzīta gadījumā tests nav vajadzīgs, ja persona sniedz deklarāciju, ka šāda tranzīta laikā dzīvnieki nav bijuši saskarē ar trakumsērgas uzņēmīgo sugu dzīvniekiem un ka tie ir palikuši neapdraudēti transportlīdzeklī vai starptautiskās lidostas teritorijā.

Jāatzīmē, ka tādas pašas papildu prasības par trakumsērgas antivielu titrēšanas testu no šī gada 16. septembra ir noteiktas arī komerciālā nolūkā ievestiem suņiem un kaķiem no Krievijas un Baltkrievijas.

Vairāk par jaunajiem nosacījumiem lasiet Pārtikas un veterinārā dienesta sagatavotajā ziņā Stingrākas veselības prasības suņu un kaķu ievešanai Eiropas Savienībā no Krievijas un Baltkrievijas | Pārtikas un veterinārais dienests (pvd.gov.lv)

Papildu informāciju par prasībām lolojumdzīvnieku pārvietošanai var iegūt:Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Trešdiena
2024. g. 24. jūlijs
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602