Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Sākot jau ar 1. jūliju mājsaimniecības ar vidējo mēneša patēriņu no 221 kWh saņems valsts atbalstu maksājumiem par dabasgāzi
Izdrukāt

Sākot jau ar 1. jūliju mājsaimniecības ar vidējo mēneša patēriņu no 221 kWh saņems valsts atbalstu maksājumiem par dabasgāzi

16.09.2022

Kompensācijas tiks piemērotas par periodu no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 30. aprīlim. Mājsaimniecībām valsts atbalstam nav jāpiesakās, samazinātā maksa tiks iekļauta norēķinu dokumentos automātiski, atbilstoši valsts noteiktajam apmēram , informē Latvijas gāze.

Kam tiks piešķirts valsts atbalsts?

Lai mazinātu energoresursu cenu pieauguma ietekmi, valdība ir lēmusi par dabasgāzes cenas pieauguma kompensāciju mājsaimniecībām ar vidējo mēneša patēriņu 12 mēnešu periodā no 221 kWh/mēnesī (21 m3/mēnesī), kurām ir noslēgts līgums ar Latvijas Gāze un lietotājiem, kas dabasgāzi saņem Pēdējās garantētās piegādes pakalpojuma ietvaros (PGP).

Valsts atbalsts paredz, ka no valsts puses tiek kompensēts maksas samazinājums dabasgāzes cenai 0,030 euro par vienu kWh (bez PVN).
Aktuālie tarifi un tarifi ar piešķirto valsts atbalstu pieejami šeit

Kā klientiem pārliecināties par saņemto atbalstu?

Mājsaimniecību klientiem, nav jāpiesakās atbalsta saņemšanai, maksas samazinājums tiks piešķirts automātiski un to varēs redzēt Latvijas Gāze nosūtītajos norēķinu dokumentos. Valsts atbalsts par jūliju un augustu būs redzams septembrī izrakstītajos norēķinu dokumentos, kurus klienti saņems periodā no 15. līdz 23. septembrim. Samazinātā dabasgāzes cena atrodama rēķina detalizācijā pie Produkta/pakalpojuma nosaukums Dabasgāze. Papildus būs norādīts arī piešķirtais valsts atbalsta apmērs kārtējā mēnesī.

Skaitītāja rādījumi jāziņo katru mēnesi!

Skaitītāju rādījumi atbalsta saņemšanai jāiesniedz katru mēnesi no 27. datuma līdz nākamā mēneša pirmajai darba dienai. Sadales sistēmas operators Gaso papildus var veikt gazificēto objektu fizisku apsekošanu un pārbaudīt skaitītāja rādījumus. Konstatējot, ka rādījumi ir sniegti nepatiesi, valsts atbalsts būs anulēts.

Izlīdzinātā maksājuma klienti uzzinās par valsts piešķirto atbalstu un cik ir jāmaksā?

Lai nodrošinātu, ka klienti valsts piešķirto atbalstu redzētu katru mēnesi, esam pieņēmuši lēmumu mainīt šiem klientiem norēķinu veidu no Izlīdzinātais maksājums uz ikmēneša rēķinu. Līdz ar to arī klienti, kuri līdz šim norēķinājās atbilstoši Izlīdzinātajam maksājumam, septembrī jau redzēs piešķirto valsts atbalstu par jūliju un augustu, saņemot noslēguma pārskatu ar iekļauto pārrēķinu. Turpmākajos mēnešos klienti saņems rēķinu katru mēnesi ar detalizētu informāciju par valsts atbalsta apmēru kārtējā mēnesī. 

Norēķinu veida maiņai ir vairākas priekšrocības:

  • Iespēja katru mēnesi saņemt norēķinu dokumentu, kā atgādinājumu par veicamo maksājumu, skaidri redzot cik konkrēti šajā mēnesī ir jāmaksā.
  • Skaidri redzēt valsts piešķirtā atbalsta apmēru kārtējā mēnesī.
  • Energoresursu patēriņa samazināšana mājās palīdz ne tikai samazināt enerģijas rēķinus, bet arī samazināt oglekļa pēdas nospiedumu. Pārraugot patērēto enerģijas daudzumu katru mēnesi, varat veikt pasākumus, lai palielinātu energoefektivitāti un samazinātu rēķina summu.

Valsts atbalsts daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas īpašniekam vai apsaimniekotājam

Valsts atbalsts tiks piešķirts arī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas īpašniekam vai apsaimniekotājam, ja tajā dabasgāzi lieto mājsaimniecības. Tādējādi valsts atbalstu saņems arī iedzīvotāji, kuri dabasgāzi izmanto apkures nodrošināšanai un kuri par komunālajiem pakalpojumiem norēķinās ar apsaimniekotāju starpniecību. Šajā gadījumā līgumslēdzējam (apsaimniekotājam vai ēkas īpašniekam) līdz katra mēneša pēdējam datumam ir jāpiesakās, lai saņemtu valsts piešķirto kompensāciju. Pieteikums atbalsta saņemšanai.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Trešdiena
2022. g. 28. septembris
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602