Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Nosacījumi uzņēmumu darbībai pēc ārkārtējās situācijas beigām
Izdrukāt

Nosacījumi uzņēmumu darbībai pēc ārkārtējās situācijas beigām

30.06.2020

Šā gada 9. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja Ministru kabineta noteikumus “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kas nosaka arī vispārīgus darbības nosacījumus turpmāk uzņēmumos, t.sk. izstāžu un gadatirgu organizēšanai un tūrismam un ceļošanai, kā arī prasības pasažieru pārvadājumu pakalpojumiem, pašpārvadājumu pakalpojumu sniegšanai un izmantošanai, t.sk. tūrisma braucienu organizēšanai.

MK noteikumi nosaka epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas veicami Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai visos uzņēmējdarbības sektoros

  • darbinieku un klientu informēšana (MK noteikumu 5. punkts); 
  • distancēšanās 2 metri (MK noteikumu 6. punkts); 
  • higiēnas prasības (MK noteikumu 7. punkts); 
  • personu veselības stāvokļa uzraudzība (MK noteikumu 8. punkts).

Ekonomikas ministrijas mājas lapā publicētas Vispārējas vadlīnijas uzņēmumu darba organizēšanai, pamatojoties uz epidemioloģiskās drošības pasākumiem un pretepidēmijas pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai. Vadlīnijās sniegti gan vispārīgi ieteikumi, gan specifiski ieteikumi dažādu nozaru uzņēmumiem.

MK noteikumos iekļautas normas darbinieku piesaistei no valstīm, uz kurām attiecas īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi. Šis regulējums attiecas uz darbiniekiem, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama Latvijas komersantu saistību izpildei, un kuriem netiek piemērota prasība par pašizolāciju darba pienākumu veikšanas laikā, ja personai nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes (MK noteikumu 59.punkts).

Tūrisma braucienus (privātus, operatoru organizētus) turpmāk brīvi var organizēt uz valstīm, kur ir zema Covid-19 izplatība, vienlaikus ievērojot visas drošības prasības. MK noteikumos noteikts, ka starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu neveic, kā arī ir aizliegta personu un transportlīdzekļu kustība caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām no/uz Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publicētajām valstīm, kurās ir reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu.

Jaunajā regulējumā iekļautas arī ar vietējo un ienākošā tūrisma darbības organizēšanu saistītās normas, kas attiecināmas uz pasākumu organizēšanu, izklaides, atpūtas un kultūras jomām, kā arī sabiedriskajai ēdināšanai noteiktās prasības, nosakot to pakāpenisko atvieglojumu grafiku.

Vienlaikus MK noteikumos iekļautas normas, kas regulē reģionālo, nacionālo vai starptautiskas nozīmes izstāžu vai gadatirgu organizēšanu, kuru mērķis ir veicināt kultūru, uzņēmējdarbības attīstību, tirdzniecību, dzīvesstilu un inovācijas.

Izstāžu norises vietā (ja netiek organizēts pasākums) jānodrošina, ka: 

  • vienlaicīgi norises vietā atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra;
  • norises vietā uz vienu apmeklētāju ir ne mazāk kā 4 m2 publiski pieejamās telpu platības;
  • tiek nodrošinātas atsevišķas (nodalītas) apmeklētāju ieejas un izejas plūsmas;
  • tiek nodrošinātas ejas starp izstāžu stendu rindām vismaz trīs metru platumā;
  • apmeklētājiem ir publiski pieejama informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties norises vietā.

Ja izstādes norises vietā tiek rīkots arī seminārs vai konference, tas jārīko pilnībā norobežotā telpā, ievērojot MK noteikumos noteikto maksimāli pieļaujamo personu skaitu (MK noteikumu 14.punkts).Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Svētdiena
2020. g. 12. jūlijs
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2020 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602