Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Labklājības ministre Ramona Petraviča uzsāk dialogu ar pašvaldībām par minimālā sociālo pakalpojumu groza izveidi
Izdrukāt

Labklājības ministre Ramona Petraviča uzsāk dialogu ar pašvaldībām par minimālā sociālo pakalpojumu groza izveidi

13.02.2020

Gatavojoties administratīvi teritoriālās reformas  uzsākšanai, labklājības ministre Ramona Petraviča rosinājusi izveidot vienotu minimālo sociālo pakalpojumu grozu visās Latvijas pašvaldībās, lai panāktu sociālo pakalpojumu pārklājumu un pieejamību. Tas ļautu nodrošināt  vienādas pieejamības sociālos pakalpojumus visiem valsts iedzīvotājiem, neatkarīgi no tā, kurā pašvaldībā viņš dzīvo. 

Šonedēļ Labklājības ministrija izsūtījusi visiem Latvijas pašvaldību sociālajiem dienestiem aicinājumu atbildēt uz aptaujas jautājumiem, kas saistīti ar jau sniegtajiem un nākotnē vēlamajiem sociālajiem pakalpojumiem savas administratīvās teritorijas iedzīvotājiem. 

Aptaujas mērķis ir iegūt informāciju par šobrīd pašvaldībās nodrošinātajiem sociālajiem pakalpojumiem iedzīvotājiem un apzināt līdz šim pašvaldības sniegto atbalsta pakalpojumu apjomu dažādām iedzīvotāju grupām. Turpmāk plānots noteikt vienotu sociālo pakalpojumu modeli visās Latvijas pašvaldībās, kas nodrošinātu izmaksu efektīvus, kvalitatīvus, pieejamus un uz cilvēku individuālajām vajadzībām vērstus sociālos pakalpojumus.

Atbildes ministrijā tiek gaidītas līdz šī gada 28. februārim. 
Par to un daudziem citiem jautājumiem 24. janvārī  labklājības ministre diskutēja ar Reģionālo attīstības centra apvienību. Diskusijas laikā tika pārrunāti sociālā darbinieka, sociālā pedagoga un psihologu apmācības un pieejamības  problēmas. Daudz tika runāts par vienu no aktuālākajām tēmām pašvaldībās – deinstitucionalizācijas procesa nepārtrauktības nodrošināšanu, finanšu resursu papildus piešķīrumu šai vajadzībai. 

“Mums kopā risināmi ļoti daudzi ikdienas jautājumi un kopā arī veidojami jauni sadarbības modeļi. Tāpēc izmantošu ikvienu iespēju, lai tiktos ar pašvaldību vadītājiem gan pie viņiem reģionālajās vizītēs, gan dažādās nevalstiskajās organizācijās, diskusijās, lai visi Latvijas iedzīvotāji sajustu valsts un pašvaldības rūpes, “tikšanās noslēgumā pauda labklājības ministre Ramona Petraviča.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Pirmdiena
2020. g. 03. augusts
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2020 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602