Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Valdība atbalsta 3. pensiju līmeņa iemaksu veikšanu VID amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm
Izdrukāt

Valdība atbalsta 3. pensiju līmeņa iemaksu veikšanu VID amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm

01.11.2018

23. oktobrī Ministru kabineta (MK) sēdē atbalstīts konceptuālais ziņojums par 3. pensiju līmeņa iemaksu veikšanu un izdienas pensiju piešķiršanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Ziņojums paredz ieviest alternatīvu kompensējošu mehānismu – iemaksas 3. pensiju līmenī, kas turpmāk varētu efektīvi aizstāt izdienas pensijas un nākotnē varētu tikt attiecinātas arī uz citiem izdienas pensijas saņēmējiem. Konceptuālajā ziņojumā izklāstīti četri risinājuma varianti, no kuriem valdība atbalstīja ceturto risinājumu, kas nodrošinās pakāpenisku pāreju uz 3. pensiju līmeņa iemaksām.

Neraugoties uz to, ka VID amatpersonu darbs ir saistīts ar profesionālo iemaņu zudumu un sociālo bīstamību, kā arī ar valsts iekšējās drošības nodrošināšanu, pašlaik VID amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm nav iekļautas izdienas pensiju saņēmēju lokā. Līdz ar to ir apgrūtināta profesionālu amatpersonu piesaistīšana no citām iestādēm, kā arī tas mazina pieredzējušu VID amatpersonu motivāciju palikt dienestā.

Konceptuālajā ziņojumā pamatota nepieciešamība nodrošināt kompensāciju par dienestā (darbā) pavadīto laiku arī VID amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm. Izmaiņas pensiju sistēmā var veikt katra nozare, tāpēc Finanšu ministrijas ziņojumā ietvertais risinājums ne vien piedāvā alternatīva mehānisma ieviešanu, bet arī motivē citas valsts pārvaldes iestādes pārskatīt to izdienas pensiju sistēmu.

Stimulējot amatpersonu iekļaušanos 3. pensiju līmenī, amatpersona savai pensijai var uzkrāt pietiekamu līdzekļu daudzumu un gūt papildu ienākumus procentu veidā. Kompensācija par dienestā pavadīto laiku iemaksu veidā 3. pensiju līmenī motivētu amatpersonas ilglaicīgāk turpināt valsts civildienesta attiecības iestādē, jo palielinātos amatpersonu pensijas apmērs iestāžu veikto iemaksu veidā. Ilgtermiņā kompensāciju apmērs par dienestā pavadīto laiku (šobrīd izdienas pensijas) samazinātos, jo kompensācijas par dienestā pavadīto laiku tiktu izmaksātas no izvēlētā pensiju fonda. Šāds kompensācijas mehānisms ierobežotu pieeju priekšlaicīgas pensionēšanās un aiziešanas no darba iespējām un ļautu amatpersonām ilgāk būt aktīvi nodarbinātām.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Ceturtdiena
2019. g. 25. aprīlis
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602