Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Ar 4.jūniju tiks ieviesta deklarāciju automatizēta izlaišana eksporta procedūrā
Izdrukāt

Ar 4.jūniju tiks ieviesta deklarāciju automatizēta izlaišana eksporta procedūrā

04.06.2018

Lai pilnveidotu muitas sniegtos pakalpojumus, no 2018.gada 4.jūnija Elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā (EMDAS) tiks ieviests jauninājums, kas  uzņēmējiem nodrošinās paātrinātu eksporta deklarācijas apstrādi un izlaišanu eksporta procedūrā. Veicot izmaiņas EMDAS, Eksporta kontroles sistēma ir papildināta ar jaunu funkcionalitāti - eksporta deklarācijas automatizēta izlaišana procedūrā.

Automatizētās izlaišanas procesu nodrošinās sistēmas darbība atbilstoši noteiktiem kritērijiem un parametriem. Pēc veiksmīgas deklarācijas datu pārbaudes (“validācija veiksmīga”) eksporta deklarācija atbilstoši sistēmā iestatītam parametram - piecas minūtes no deklarācijas iesniegšanas brīža - automātiski tiks izlaista eksporta procedūrā.

Automātiski eksporta procedūrā tiks izlaistas deklarācijas, kas atbilst šādiem kritērijiem: deklarācijā nav norādītas atzīmes par “vietējo muitošanu”, “par plombēšanu”; noformējot deklarāciju, netiek saņemti Integrētās tarifa vadības sistēmas (ITVS) brīdinājumi un/vai paziņojumi un riska novērtēšanas rezultātā deklarācija nav novirzīta kontroles pasākumiem. Ja eksporta deklarācija atbildīs šiem kritērijiem, statuss „Pieņemts” 5 minūšu laikā no iesniegšanas brīža nomainīsies uz statusu “Preces izlaistas eksportam”.

Eksporta deklarācijas automatizēto izlaišanu procedūrā atceļ, ja iesniegts pieprasījums par deklarācijas datu izmaiņām vai anulēšanas pieprasījums, deklarācijai ir ITVS brīdinājumi un/vai paziņojumi, tā novirzīta muitas nodrošinājumu uzlikšanai (plombēšanai), vai arī deklarācija tiek novirzīta kontroles pasākumiem. Šajos gadījumos eksporta deklarācijas automatizētās izlaišanas taimeris tiks apturēts un tālākā deklarācijas apstrāde notiks parastajā kārtībā, to veic muitas amatpersona.

Gadījumā, ja būs nepieciešams veikt deklarācijas datu labojumus eksporta deklarācijā, kuras statuss piecas minūtes pēc iesniegšanas automatizēti nomainījies uz “Preces izlaistas eksportam”, labojumi būs jāveic, izmantojot “Pēcmuitošanas” funkcionalitāti.

Uzņēmējiem ar vietējās muitošanas atļaujām, ja deklarācijā ir veikta atzīme “vietējā muitošana”,  deklarācijas apstrādes kārtība nemainās.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Ceturtdiena
2019. g. 24. janvāris
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602