Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Jaunumi » Vienkāršos administratīvā sloga piemērošanu par deklarāciju iesniegšanas kavēšanu
Izdrukāt

Vienkāršos administratīvā sloga piemērošanu par deklarāciju iesniegšanas kavēšanu

12.02.2018

6. februārī valdība atbalstīja izmaiņas likumā par nodokļiem un nodevām. Tās paredz vienkāršotu administratīvā soda piemērošanas procesu par deklarāciju iesniegšanas termiņu kavēšanu, tādējādi izvairoties no atšķirīgas attieksmes pret nodokļu maksātājiem.

Līdzšinējā administratīvā pārkāpuma lietvedības uzsākšana un soda piemērošana par deklarāciju iesniegšanas termiņa neievērošanu nespēj nodrošināt administratīvā soda mērķa sasniedzamību, proti, atturēt nodokļu maksātājus no turpmākas pārkāpuma izdarīšanas. Šobrīd par nodokļu un informatīvo deklarāciju iesniegšanas termiņu neievērošanu pie administratīvās atbildības tiek saukti tikai aptuveni 2,1% no visiem minētā pārkāpuma izdarītājiem. Tādējādi pastāv risks, ka nodokļu maksātājiem var zust motivācija ievērot savus pienākumus, kā rezultātā var tikt apdraudēta ne tikai pareiza nodokļu aprēķināšana, bet arī tā savlaicīga nomaksa.

Izmaiņas likumā paredz, ka VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā nodokļu maksātājam piecas dienas pirms normatīvajos aktos noteiktās nodokļu vai informatīvās deklarācijas iesniegšanas termiņa nosūtīs atgādinājumu par drīzumā iesniedzamo deklarāciju. Vienlaikus tiks informēts par administratīvo atbildību, kas iestāsies, neievērojot normatīvajos aktos noteikto termiņu. Ja nodokļu maksātājs nodokļu vai informatīvo deklarāciju normatīvajos aktos noteiktajā termiņā nebūs iesniedzis, VID ar informāciju sistēmu starpniecību nodrošinās nodokļu maksātāja saukšanu pie administratīvās atbildības bez viņa klātbūtnes un VID amatpersonas iesaistes, pieņemot administratīvā pārkāpuma protokolu-lēmumu. Ar minēto protokolu-lēmumu nodokļu maksātājam tiks piemērots par attiecīgo pārkāpumu noteiktais minimālais naudas sods.

Labums, ko sabiedrība iegūst no procesa vienkāršošanas, efektīvi disciplinējot nodokļu deklarāciju neiesniedzējus, izpaužas gan procesa raitumā un efektivitātē. VID būs iespēja veikt pilnvērtīgāku un savlaicīgāku kontroli pār nodokļu aprēķināšanas un maksāšanas pareizību, tādējādi nodrošinot, ka visi nodokļu maksātāji iemaksātu ar deklarācijām aprēķinātos nodokļu maksājumus budžetā atbilstošā apjomā un termiņā. Tāpat tiks panākta visu procesā iesaistīto personu laika ietaupīšana. Arī personai, kurai uzlikts sods un kura nenoliedz savu vainu, vairs nebūs jātērē laiks, ierodoties iestādē un sniedzot paskaidrojumus rakstiski.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Svētdiena
2019. g. 17. februāris
Pr Ot Tr Cr Pt St Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 

Valūtas kursi

 
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602