Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Forums » Iedzīvotāju ienākuma nodoklis » Paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis


Paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām
jklokovs
Lietotājs
atbildes: 7

Pievienots: 01.02.2011 16:37
Lūdzu sniegt konsultāciju sekojošā jautājumā.
Situācijas apraksts:
03.01.2011 Jaundibināts uzņēmums nopērk no fiz. personas datoru savas saimnieciskās darbības nodrošināšanai. Dators bija fiz. personas personiskais īpašums. šis darījums ir noslēgts uz pirkuma līguma pamata. 02.02.2011 noreķinās ar fiz. personu ar parskaitījumu.
Jautājums:
1. Vai šis ienakums apliekas ar IIN? Cik es saprotu, ja runa iet par personisko īpašumu tad, IIN nav jāmaksā.
Kādas atskaites EDS sistēmā ir jaiesniedz. Ir aizdomas, ka kāds ieteiks izmantot Paziņojumu par fiziskai personai izmaksātajām summām (kopsavilkums). Šajā gadījumā kādu Ienākuma veida kodu ir jāizmanto?
Iepriekš pateicos,  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts  
Saldo
Lietotājs
atbildes: 185

Pievienots: 01.02.2011 18:11
Ar IIN netiek aplikti ienākumi no personīgā īpašuma (fiziskajai personai piederošas personiskai lietošanai paredzētas tādas kustamas lietas kā mēbeles, apģērbs un citas kustamas lietas) atsavināšanas (Lik. Par IIN 9.pants19(2) p.)
Jāsastāda iepirkuma akts un IZZIŅA –
personiskās lietas (sava īpašuma) pārdošanas apliecinājums (3.pielikums MK Nr.899)
Kods atskaitei – 3005. Info par kodiem var atrast MK Nr.677  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts
jklokovs
Lietotājs
atbildes: 7

Pievienots: 01.02.2011 18:38
Paldies par atbildi,
1.Cik man ir zināms, kodu 3005 es vau lietot tika tad, kad tiek sastādīta atskaite par veselu 2011 gadu. Vai tas nozīmē, ka es varu samaksāt fiz. personai tagad, bet atskaiti sniegt 2012 gada Janvārī?
2.Un vēl viens jautājums iepirkuma akts, vai tas ir tas pats ka pirkuma līgums (vai ir pieējamas šī akta veidlapas internetā)?
3. Un šī iepirkuma akts un IZZIŅA –
personiskās lietas (sava īpašuma) pārdošanas apliecinājums (3.pielikums MK Nr.899), to arī is jāiesniedz VID?

Iepriekš pateicos,  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts


Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 28331590     E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2022 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602