Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Telpu iznomāšana un darījumi skaidrā naudā


05.03.2014

Jautājums

Firmas pamatdarbība- telpu iznomāšana. Nomas līgumi tiek noslēgti kā ar fiziskam , tā arī ar juridiskām personām uz dažādiem laika periodiem – no gada līdz 10.gadiem.

Daudzi norēķinās skaidrā naudā.

Kāds laika periods skaitīsies viens darījums?

Kāda perioda laikā nedrīkst pārsniegt summu skaidrā naudā 7200 euro (mēnesis, gads, vai viss nomas līguma periods)?


Atbilde

Likuma "Par nodokļiem un nodevām" 30.panta 1. un 1.1 daļās teikts, ka katru mēnesi līdz 15.datumam visus iepriekšējā mēneša laikā savstarpēji skaidrā naudā veiktos darījumus, kuru summa pārsniedz 1500 EUR (vai nu viens darījums, kurš pārsniedz 1500 EUR, vai arī vairāki darījumi, kuru kopsumma pārsniedz 1500 EUR), ir jādeklarē:

- individuāliem komersantiem - fiziskām personām, kas nodarbojas ar saimniecisko darbību un ir ierakstīti komercreģistrā kā komersanti;

- juridiskām personām;

- fiziskām personām, kuras ir reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicēji un saimnieciskās darbības ietvaros veic skaidras naudas darījumus.

Nodokļu maksātājiem, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti vai VID reģistrējušies saimnieciskās darbības veicēji, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 EUR (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās).

Atbildība par skaidras naudas lietošanas ierobežojumu neievērošanu noteikta Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 159.7 pantā.

Par darījuma veikšanu skaidrā naudā, ja darījuma summa pārsniedz 7200 EUR, uzliek naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām 15% apmērā no darījuma summas.

Soda naudu piemēro visai darījuma summai, nevis tikai pārsnieguma daļai.

Tātad, saskaņā ar likuma „Par nodokļiem un nodevām” 30.pantu, jādeklarē ir skaidrās naudas darījumi virs 1500 EUR. Bet, darījumi skaidrā naudā virs 7200 EUR vispār ir aizliegti.

Tā kā Jūsu gadījumā samaksa skaidrā naudā ar katru no personām notiek pamatojoties uz vienu un to pašu noslēgto nomas līgumu, tad katra mēneša nomas maksa būs vienveidīgs darījums. Tāpēc jāuzmanās, lai kopējie vienas un tās pašas personas  maksājumi skaidrā naudā nepārsniegtu 7200 EUR. Šis ierobežojums attiecas uz visu nomas periodu.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602