Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


PVN apmaksas reversā kārtība pakalpojumiem, kas saistīti ar celtniecības materiālu piegādi


14.05.2018

Jautājums

Vai nepieciešams piemērot PVN apmaksas reverso kārtību pakalpojumiem, kuri saistīti ar celtniecības materiālu piegādi?


Atbilde

Saskaņā ar PVN likuma 142.pantu īpašo PVN maksāšanas kārtību piemēro būvniecības pakalpojumiem un būvizstrādājumu piegādēm. Īpašā kārtība piemērojama tikai pašiem būvmateriāliem, bet nav piemērojama pakalpojumiem, kas saistīti ar šo būvmateriālu piegādēm, piemēram, preču uzglabāšanas, transportēšanas u.c. pakalpojumiem.

Taču jāpiebilst, ka atbilstoši ar PVN likuma 35.panta1.daļai preču piegādes vērtībā ietilpst visas izmaksas, tai skaitā par starpniecību, apdrošināšanu, iepakošanu, transportēšanu, kā arī visi saskaņā ar normatīvajiem aktiem maksājamie nodokļi, nodevas un citi obligātie maksājumi, izņemot pievienotās vērtības nodokli.

Līdz ar to, ja būvmateriālu piegādes nosacījumos paredzēts, ka pārdevējs pircējam nodrošinās arī ar šo būvmateriālu piegādi saistītos pakalpojumus, un būvmateriālu pārdošanas cenā būs iekļautas arī šo pakalpojumu izmaksas, tad reverso PVN varēsiet piemērot pilnai būvmateriālu vērtībai, kurā ietvertas visas ar šo piegādi saistītās izmaksas, atsevišķi neizdalot šo izmaksu sastāvdaļas.

Bet, ja samaksa par pakalpojumiem, kas saistīti ar būvizstrādājumu piegādi, nav iekļauta to vērtībā, bet nodokļu rēķinā norādīta atsevišķi, tad šiem pakalpojumiem PVN reverso kārtību nepiemēro.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602