Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Forums » Pamatlīdzekļi » Mantisks ieguldījums pamatkapitālā

Pamatlīdzekļi


Mantisks ieguldījums pamatkapitālā
RadekSkylark
Lietotājs
atbildes: 1

Pievienots: 02.06.2019 12:33
Sveicināti.

Gatavoju dokumentus, lai reģistrētu savu pirmo SIA un netieku gudrs par sekojošu lietu. Par cik neredzu jēgu pamatkapitālam virs 2800 EUR, esmu ieplānojis parakstīt pamatkapitālu 2800 EUR. Ņemot vēra to, ka nav paredzami lieli sākotnēji, pastāvīgie izdevumi nav nepieciešamības pēc ievērojamiem naudas līdzekļiem uzreiz pēc SIA reģistrēšanas, kā rezultātā ir velme izmantot iespēju, pašam vērtējot, pamatkapitālu līdz 50% no parakstītā segt ar mantisko ieguldījumu (tātad zem 1400 EUR).

Esmu apkopojis kopumā 22 pozīcijas ar mantām, ko ieguldīt (dators, monitors, perifērija, datorsoma, DSLR fotoaparāts ar savām lietām, printeris, planšete utt), kas kopumā, daudz maz objektīvi vērtējot pēc tirgus cenā vai ekvivalentu vērtībām sanāk ap 1800 EUR. Šajā lietu kopumā ir vairākas pozīcijas, kā, piemēram, fotoaparāta atmiņas kartes (3gab.), ko katru novērtēju pa 10-20 EUR., datorpele, ko vērtēju pa 10 EUR, utml.

Ja pareizi saprotu, tad skaidrs, ka man ir prāta darbs noteikti mantiskajā ieguldījumā likt visas lielākās lietas, kurām vai nu paredzams, ka var būt nepieciešama servisošana, vai kādu aksesuāru iegāde, bet nav pārliecības, ka, piemēram, to pašu datorpeles paliktni vai datorpeli ir vērts likt pamatkapitālā kā pamatlīdzekli, jo ja tiem kaut kas notiks, tiks izmesti un nopirkti jauni. Pietam, ja pareizi saprotu grāmatvedību (kuru pārzinu relatīvi vāji), tad tik un tā kopējās summas, ko varēšu norakstīt pamazām, būs proporcionālas mantu summārai mantu vērtībai, ko es atbilstoši "starta uzdevumam" esmu ierobežojis līdz, piemēram, 1390 EUR.

Tas par ko es īsti netieku gudrs, ir ko šajā gadījumā darīt. Vai likt mantiskajā ieguldījumā visas 22 lietas un pieregulēto to tirgus vērtību tā, lai viss summējas uz tiem 1390 EUR, vai varbūt likt tikai lielākās lietas, kurām ir paredzams, ka var būt nepieciešams remonts vai kāda aksesuāru iegāde, tā, lai šīs lietas summējas uz 1390 EUR, bet pārējos sīkumus izmantot SIA, bet nekādu "nereģistrējot" kā SIA mantu.

Loģiski jau šķiet, ka SIA jāliek minimālais skaits lietu, ko iespējams jēdzīgi novērtēt uz tiem 1390 EUR, gan lai fiziski mazāk grāmatojamu pozīciju, gan lai mazāks risks uz "zaudējamo" lietu faktisko tirgus vērtību, ja nu SIA sanāk kādas problēmas (lai gan plānotajai darbībai īsti tādi riski nav redzami, jo kopumā būs nelieli izdevumi).

Vēl nav skaidrs kā vispār tiek norakstītas lietas, kas ieguldītas pamatkapitālā - vai tāpat kā ja tās būtu fiziski nopirktas, tā it kā par iegādes vērtību uzskatot vērtību par kādu tās novērtētas veicot mantisko ieguldījumu?

Tāpat, cik saprotu, nesen ir mainījusies metodika kā noraksta pamatlīdzekļus līdz 1000 EUR vērtībā? Cik saprotu, tad virs 1000 EUR situācija principā līdzīga kā iepriekš, izvēloties vai nu lietošanas ilgumu gados, vai norakstot procentuāli (kaut kā, tieši nesaprotu, bet uz doto brīdi nav dikti būtiski)? Bet kas tad notiek ar pamatlīdzekļiem, kuru vērtība ir zem 1000 EUR? Ja jau tie ir pamatlīdzekļi, tad to lietošanas laiks pēc definīcijas ir 1 gads+, bet, vai neskatoties uz to, to vērtību pieļaujams norakstīt izdevumus uzreiz iegādes gadā? Šis man ir īpaši aktuāls jautājums, jo no minētajām 22 pozīcijām mantiskā ieguldījuma neviena nav virs 1000 EUR novērtējama.

Uzreiz gribu teikt paldies visiem, kas palīdzēs tikt gudram, kā rīkoties šajā situācijā!  
Patika ziņojums?
Jā (0)
Nē (0)
Citāts  


Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602