Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Preču norakstīšana saimnieciskās darbības izdevumos


27.11.2009

Jautājums

Firma tirgo būvmateriālus un saimniecības preces. Pēc vadītāja rīkojuma daļa preču (piem., elektriskās spuldzes, sukas un tml.) tiek izņemtas no pārdošanas un izmantotas saimnieciskām vajadzībām). Minētās preces tiek norakstītas ar aktu (pēc pašizmaksas).

Vai tas ir pašpatēriņš un vai jāieskaita 21 % PVN budžetā, ja, preces iegādājoties, nošķirts priekšnodoklis?

 


Atbilde

 

Saskaņā ar likuma “Par pievienotās vērtības nodokli” 1. panta 2. punktu, preču piegāde ir darījums, kas izpaužas kā īpašuma tiesību nodošana citai personai, lai tā rīkotos ar attiecīgo  lietu (īpašumu).

Saskaņā ar PVN likuma 1.panta 5.punktu - pašpatēriņš ir preču piegāde vai pakalpojumu sniegšana bez atlīdzības, ja tā nav ar pievienotās vērtības nodokli apliekamās personas saimnieciskā darbība. Šajā gadījumā šo preču izmantošana savas saimnieciskās darbības vajadzībām nav klasificējama kā pašpatēriņš.

Preču piegāde tiek aplikta ar pievienotās vērtības nodokli (likuma “Par pievienotās vērtības nodokli” 2. panta 4 daļas 1. punkts).

Minētajā gadījumā preces tiek izņemtas no pārdošanas saimnieciskām vajadzībām, preču īpašnieka maiņa nenotiek, t.i., preču piegādes nav un 21% PVN budžetā nav jāieskaita.Līdz ar to iegādājoties šīs preces ir atskaitāms priekšnodoklis pilnā apmērā, budžetā nekas šai gadījumā nav jāatgriež.Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2020 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602