Parole

Jaunumu saņemšana

Parakstieties uz portāla
"Debеts-Kredīts" bezmaksas jaunumu saņemšanu un saņemiet likumdošanas jaunumus un citu noderīgu informāciju

Ok

Atteikties no nosūtīšanas

Mūsu partneri:


Iedzīvotāju ienākuma nodoklis no saimnieciskās darbības ienākumiem


07.02.2014

Jautājums

Vai drīkst piemērot gada neapliekamo minimumu un atvieglojumu par apgādājamo, sastādot fiziskas personas, kura veic saimniecisko darbību un reģistrēta VID, gada deklarāciju?


Atbilde

Saimnieciskās darbības veicēji reģistrējas tikai VID.  Viņiem nav jāmaksā reģistrācijas nodeva, kā arī nav nepieciešams sākuma kapitāls. Saimnieciskās darbības veicējam ir jāveic grāmatvedības uzskaite, to ir iespējams kārtot gan vienkāršā (MK noteikumi Nr. 188), gan divkāršā ieraksta sistēmā (sastādot bilanci). Saimnieciskās darbības veicēji drīkst nodarbināt līdz 5 cilvēkiem. Viņiem ir paredzēta pilna atbildība (ar visu savu mantu) par saviem darbības rezultātiem.

Ar IIN 24% apliek ienākumu no saimnieciskās darbības, kuru nosaka kā ieņēmumu un ar to gūšanu saistīto izdevumu starpību (likuma „Par IIN” 11.pants).

Saskaņā ar likumu „Par IIN”, arī ienākumam no saimnieciskās darbības ir tiesības piemērot neapliekamo minimumu (12.pants), nodokļa atvieglojumus (13.pants)  un attaisnotos izdevumus (10.pants).Atstāt savu komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējieties ar savu lietotāju vai reģistrējieties!
Par portālu Portāla noteikumi Sazinies ar mums Paziņot par kļūdu Reklāma Rekvizīti Video  

Tālrunis: 67285395   Fakss: 67285325   E-pasts: info@d-k.lv   www.d-k.lv

Copyright © 2009 — 2017 Latvikon

SIA "LATVIKON" Ģertrūdes iela 63, Rīga, LV-1011 LV40003167602